Moda męska jest dosyć wąskim pojęciem. Tu nie ma szczególnie spektakularnych zmian, ani w krojach garniturów ani w ich kolorze. Ostatnio wielu stylistów próbuje ubierać panów w róż ale ten pomysł chyba szybko umrze śmiercią naturalną szczególnie w naszym kraju, gdzie wciąż kolor różowy jest zarezerwowany dla małych dziewczynek lub kobiet, które wciąż są bardziej dziecinne niż ich własne dzieci. W każdym razie moda męska jest w zasadzie czymś niezmiennym.
Co najwyżej, to co jest modne w karnawale, nie zawsze sprawdza się w pozostałej części roku. W karnawale trzeba błyszczeć, dotyczy to również panów. W tym czasie sprawdzają się garnitury z bardziej połyskliwych materiałów, w bardziej odważnych fasonach czy nawet kolorach, pomimo, że ogólnie najczęściej wybierane przez panów są garnitury w kolorze granatowym lub białym. Najczęściej panowie ogólnie wybierają zestaw granatowy garnitur a do tego biała koszula, koniecznie z długimi rękawami, krótki rękaw do garnituru to spory nietakt.
Dodatki do garnituru jedynie jest bardziej karnawałowy w tych przypadkach, jest to bardziej ekscentryczny krawat, błyszcząca mucha lub wzorzysta apaszka. Przeważnie dzieje się tak głównie dlatego, że mężczyźni mają dyżurne garnitury na każdą okazję im bardziej są uniwersalne, tym lepiej. Inaczej jest tylko w przypadku panów, którzy w garniturach muszą chodzić do pracy, ci mają większą swobodę w ich noszeniu i mają ich znacznie więcej w różnych kolorach i fasonach. Garnitury 2012 adresowane do młodych mężczyzn wyglądają zdecydowanie inaczej, tu jest większy luz w kolorach, młodzi jednak częściej i odważniej eksperymentują z ubraniem, szczególnie w okresie karnawału, kiedy jednak więcej jest im wolno, jest większe przyzwolenie na nawet najdziwniejsze kombinacje stroju.

© 2012 – 2015, evita. Wszystkie prawa zastrzeżone.