W momencie, gdy nagle na Polskim rynku zaroiło się od sklepów z odzieżą, zarówno taką z tzw górnej półki jak i taką na kieszeń przeciętnie zarabiających osób, wydawać by się mogło, że krawiectwo upadnie na rzecz taśmowej produkcji. Tymczasem wiele osób, których nie stać na kreacje od znanych projektantów, korzysta wciąż z zaprzyjaźnionych krawcowych, wcześniej wymyślając samodzielnie sobie projekty ubrań i kupując materiały. Wybór tkanin, materiałów dla wielu osób jest o wiele ciekawszy niż wybieranie w butikach konkretnych ubrań.
Wiele zresztą znanych osób ubiera się w podobny sposób, korzystając z usług zakładów krawieckich, oczywiście o odpowiedniej renomie. Zresztą często wiele z nas jest do tego zmuszanych powszechnym kultem młodości i szczupłej sylwetki. O ile jeszcze w masowej produkcji znajdują się ubrania dla osób noszących większe rozmiary, o tyle u znanych projektantów skala rozmiarowa kończy się na rozmiarze 40.  Żadni znani projektanci nie przyłożą ręki do projektu czegoś o rozmiarze większym niż wspomniana 40-stka, która już sama w sobie budzi w nich odrazę.
To z tego powodu osoby, które mają środki na modny i drogi strój, a nie mogą go kupić z kolekcji znanych projektantów, decydują się korzystać z usług profesjonalnych krawcowych, które według jakiegoś ciekawego wzoru  szyją kreacje dopasowaną do konkretnej figury. Zresztą problem doboru garderoby dotyka nie tylko osoby o bardziej konkretnych kształtach. Również osoby wysokie często mają podobny problem z doborem garderoby tak zresztą jak i osoby, które nie mają idealnej sylwetki i typowa rozmiarówka tylko te mankamenty sylwetki podkreśla mimo, że np. Wcale taka osoba nie ma nadwagi. Ale właściwie nie ma na co narzekać, szczególnie kreatywne osoby zdecydowanie lepiej czują się w kreacjach własnego pomysłu, dopasowanych do ich figury niż w ubraniach znanych marek i produkowanych seryjnie.

© 2011 – 2015, cubus. Wszystkie prawa zastrzeżone.