Egzamin maturalny na poziomie rozszerzonym stanowi dla  maturzystów nieprawdopodobne wyzwanie. Przyczyna leży w fakcie, iż ogromna część egzaminu zawiera treści wykraczające poza program szkolny, który jest  często niewłaściwie określany jako „rozszerzony”.  Jedynym sposobem na efektywne przygotowanie do egzaminu dojrzałości jest indywidualna nauka, oparta jedynie o rzeczywisty charakter testów.

Powodem, dla którego coraz większa liczba maturzystów decyduje się na tak wysoki poziom trudności jest chęć dostania się na najlepsze polskie uczelnie. Natomiast kandydatów na studia zagraniczne czeka międzynarodowy egzamin maturalny, przygotowany w całości w  języku angielskim. W każdym z polskich miast znajdują się profesjonalne centra korepetycyjne, przeznaczone głównie do pracy z licealistami oraz uczniami techników, przygotowujących się do egzaminów kończących szkołę.

Problemem przed jakim staje korepetytor jest sprawne przekazanie wiedzy niezbędnej do podjęcia trafnej analizy w trakcie egzaminu. Biorąc pod uwagę krótki okres czasu (od września do maja) jaki pozostaje do nauki, korepetytorzy mają przed sobą równie trudne zadanie co maturzyści.

Dobry nauczyciel jest w stanie błyskawicznie określić braki w wiedzy ucznia, a tym samym zorientować się na ile ograniczony jest program szkolny, z którym ma do czynienia uczeń. Pozwala to na szybkie zweryfikowanie możliwości maturzysty na egzaminie i jest wyznacznikiem materiału jaki należy rozplanować na następne osiem miesięcy wytężonej pracy.

W wielu przypadkach uczniowie zgłaszający się po pomoc do profesjonalnych egzaminatorów, nie są w stanie podejść do egzaminu na poziomie podstawowym. Czasami przyczyna leży w zaległościach spowodowanych lenistwem przyszłego studenta, jednak najczęściej problemu należy szukać w jakości nauczania panującego w szkołach publicznych.

Sama struktura egzaminu umożliwia precyzyjne określenie wymagań komisji egzaminacyjnej, co stanowi ponad połowę sukcesu. Jednak uczniowie wyjątkowo rzadko otrzymują tak fachową pomoc od swoich nauczycieli, dlatego też, prawie 90% maturzystów decyduje się na zajęcia dodatkowe. Większość z nich stwierdza, że gdyby nie pozaszkolna współpraca  z wykwalifikowaną kadrą, nie mieliby szans na wymarzone studia.

Chcąc znaleźć aktualne oferty korepetycji w Krakowie, wystarczy  skorzystać z  wyszukiwarki internetowej, posługując się  prostym hasłem; kursy przygotowawcze do matury Kraków.

© 2013 – 2015, maven. Wszystkie prawa zastrzeżone.