Poruszanie po naszych krajowych drogach jest po prostu mordęgą. Zresztą jest to temat mało popularny ponieważ w końcu i tak kończy się na niecenzuralnych słowach, które służą jako wyraz naszego oburzenia. Sytuacji nie poprawia również ilość pojazdów, która po tych drogach się porusza. Obecnie każda rodzina posiada przynajmniej jeden samochód, co sprawia, że na nasze drogi co dzień wyjeżdża olbrzymia ilość aut. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że to doprowadza do częstych stłuczek i wypadków.
Wiele z takich aut nie nadaje się już później do dalszej eksploatacji i trafia do miejsc takich jak stacja demontażu pojazdów.  W takim miejscu pozyskiwane są części samochodowe, które zachowały się w na tyle dobrym stanie, że można je jeszcze wykorzystać do naprawy innego auta. Jest to szczególnie atrakcyjne dla właścicieli starszych aut, których po prostu nie opłaca się naprawiać częściami fabrycznie nowymi. Złomowanie pojazdów dotyczy obecnie często samochodów o małym przebiegu dlatego ich części są w doskonałym jeszcze stanie i niewiele ustępują częściom fabrycznie nowym, które są przecież znacznie droższe.
To wszystko sprawia, że coraz bardziej popularne obecnie znowu są miejsca, gdzie takie używane części można kupić, jak szrot, komis samochodowy itp. Wybór części używanych w tych miejscach jest doprawdy imponujący a przede wszystkim można znaleźć tam części również do aut, do których nowych części już po prostu nie ma. A coraz częściej można spotkać pasjonatów, którzy najczęściej samodzielnie remontują samochody, które swoje lata świetności mają już dawno za sobą. Dla niektórych podobno samochód powinien mieć duszę, i tylko stare auta je mają. O dziwo utrzymanie takiego auta najczęściej jest droższe niż auta fabrycznie nowego produkowanego współcześnie ale to i tak nie odstrasza prawdziwych miłośników motoryzacji.

kliknij tu

© 2011 – 2014, flashfox. Wszystkie prawa zastrzeżone.