Po naszych drogach porusza się coraz więcej samochodów dostawczych, tirów a także coraz więcej autobusów i busów przewożących ludzi. Ceny biletów, coraz gorsze połączenia kolejowe to wszystko sprawia, że pasażerowie szukają alternatywy i znajdują ją w postaci właśnie busów prywatnych przewoźników. Przewóz osób jest jednak najbardziej popularny w regionach, gdzie nie ma połączeń kolejowych lub są one rzadkie i mało atrakcyjne.
Często jest tak po prostu, że pociąg nie dość, że kursuje rzadko to jeszcze w dodatku jedzie znacznie dłużej niż autobus o znacznie wyższej cenie biletu nawet już nie wspominając. To wpływa na to, że autobusy stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Już nie tylko autobusy miejskie ale również i podmiejskie, krajowe ciszą się ogromną ilością pasażerów każdego dnia. Niestety spadek popularności kolej, większa ilość samochodów dostawczych, autobusów i aut osobowych na naszych drogach sprawia, że nie jest na nich bezpiecznie. Każdy do celu podróży chce dojechać w jak najkrótszym czasie, co przekłada się na to, że ograniczenia prędkości są nagminnie łamane i nie pomagają ani radary anie większa ilość policji na drogach.
Kierowcy zawodowi, którzy wbrew powszechnej opinii jeżdżą bezpiecznie, wielokrotnie są narażenia na wypadki poprzez brawurę kierowców aut osobowych. Najczęściej jest tak, że auto osobowe wymija w miejscach niedozwolonych, gdzie nie ma najlepszej widoczności i często jest tak, że gdy na przeciwko pojawi się nagle inne auto, samochód osobowy da rade zrobić unik ale jeżeli nie to kierowca tira chcąc uniknąć zderzenia, musi zjechać na pobocze a wtedy bardzo często po prostu ląduje w rowie. Tak się dzieje również, gdy samochód osobowy wyprzedza inne auto nie widząc nadjeżdżającego tira z na przeciwka, a przecież kierowca tira to nie morderca, będzie również próbował uniknąć zderzenia mimo, że w obu przypadkach nie jest niczemu winien a w obu przypadkach kończy tak samo kiepsko.

© 2011, flashfox. Wszystkie prawa zastrzeżone.