Jak duży wybór mamy, gdy wybieramy się na zakupy po buty lub inną część garderoby? W dobie obecnej możliwości są ogromne. W każdym centrum handlowym jest przynajmniej kilka sklepów oferujących obuwie damskie. Buty sportowe, eleganckie, młodzieżowe, te z najniższej półki cenowej i te z najwyższej – wybór jest ogromny. Na sklepy oferujące obuwie damskie natrafiamy na ulicach i bazarach. Jednak duży wybór nie zawsze ułatwia kobiecie sprawę znalezienia odpowiednich butów.

Nieraz zdarza się, że nawet w droższych sklepach, w których spodziewalibyśmy się kupić obuwie wysokiej jakości, trafiamy na trefny towar. Taki produkt trzeba reklamować, a reklamacje nie zawsze zostają uznane przez sprzedawców. Jak w takim razie znaleźć dobry sklep z obuwiem damskim? Dla niektórych najważniejszym kryterium jest marka obuwia. Rzeczywiście, niektórzy producenci słyną z wytwarzania produktów wysokiej jakości. Jednak zwykle jest tak, że za markę musimy zapłacić wyższą cenę. Takie samo obuwie damskie być może kupimy w innym sklepie, wcale nie przepłacając, a różnicą będzie jedynie brak logo producenta.

Z drugiej strony w sklepach, które słyną ze sprzedaży butów w niskich cenach, również można od czasu do czasu znaleźć perełkę – jednocześnie dobrej jakości i niedrogą. Najlepszym sposobem na znalezienie sklepu z obuwiem wysokiej jakości jest samodzielne sprawdzenie oferowanych produktów. Oczywiście warto wziąć pod uwagę opinię innych. Jeśli przyjaciel czy przyjaciółka poleci nam jakiś sklep, to z pewnością warto go odwiedzić. Gdy wejdziemy do jakiegoś sklepu, spodobają nam się jakieś buty, a cena okaże się odpowiednia, sprawdźmy jakość wykonania produktu. Obuwie damskie powinno być wykonane solidnie.

Jeśli jest klejone, łączenia nigdzie nie powinny się rozchodzić. Niepokojącą oznaką może być także rozlany po bucie klej – wskazuje on na niestaranność wykonania. Zwróćmy uwagę także na warunki gwarancyjne i możliwość zwrotu towaru. Pamiętajmy, że obuwie przecenione lub na wyprzedaży często jest pozbawione okresu gwarancyjnego. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie w przypadku, gdy kupione na przecenie buty dalej są dla nas sporym wydatkiem. Nie myślmy też, że towar przeceniony może być uszkodzony. Jeśli tak jest, powinno to być wyraźnie oznaczone, a buty dużo tańsze niż te pierwszej jakości.

© 2013, apgreff. Wszystkie prawa zastrzeżone.