Biżuteria to od bardzo dawna niezmiennie najważniejsza przyjaciółka kobiety. Kolczyki, bransolety, pierścionki obrączki to w zasadzie najbardziej pożądane dodatki stroju każdej kobiety. Biżuteria dla Pań to przede wszystkim wspomniane kolczyki, wisiorki, pierścionki ale również dla bardziej zamożnych, kolie i diademy, przecież każda kobieta chce czuć się jak królowa lub przynajmniej księżniczka. Najlepiej sprzedaje się biżuteria o bardzo oryginalnych kształtach i wzornictwie.
Każdy chce posiadać coś co jest niepowtarzalne i oryginalne. Nawet jeżeli będzie to na tyle drogie, że później będzie niewiele okazji do tego by taką biżuterię nosić. Markowa biżuteria pochodząca od renomowanych jubilerów potrafi osiągać całkiem imponujące ceny, szczególnie jeżeli jest to biżuteria ze złota. Warto tu wspomnieć, że obecnie po biżuterie sięgają już nie tylko kobiety ale coraz częściej drobiazgów dla siebie szukają również mężczyźni. Biżuteria dla Panów oczywiście różni się od damskiej,  jest bardziej konkretna, grubsza i podkreślająca często męskich charakter wyrobu. Żaden mężczyzna nie wyglądał by dobrze z delikatnymi ozdobami, które są tak często ozdobą kobiecego ciała. Tego typu dodatki  muszą być zaprojektowane nieco w inny sposób.
Przede wszystkim grubsze są męskie łańcuszki, zamiast pierścionków, dla panów oferowane są sygnety lub obrączki i to wcale nie ślubne. Poza tym coraz częściej panowie sięgają po kolczyki, które są przeznaczone do przekuwanych brwi, języka rzadziej są to kolczyki, które trafiają do ucha. Jednak i tu przede wszystkim liczy się unikalność wzorów i rodzajów biżuterii. Szczególnie panowie lubią rzeczy markowe, drogie, które są jakby gwarantem, że nikt nie będzie miał niczego podobnego. Zresztą wielu panów nawet nie kieruje się modą, tu przede wszystkim chodzi o to, by biżuteria była droga i żeby było widać, że jest to przedmiot kosztowny.

© 2011 – 2012, evita. Wszystkie prawa zastrzeżone.