Problemy ze wzrokiem ma co najmniej co trzeci polak. Wiele tych problemów związanych jest z upływającym czasem, wiekiem. Mięśnie wzrokowe osłabiają się, podobnie jak same komórki gałki ocznej. Pojawiają się zwyrodnienia z których najczęstszym jest zwyrodnienie plamki żółtej. Wielu osób dotyka problem jaskry, często jest to uwarunkowane genetycznie i dotyka coraz młodszych osób. Do tego dodać trzeba wszelkie wady wzroku takie jak krótkowidztwo, dalekowidztwo, zez, astygmatyzm .
Tych schorzeń dotykających nas z zakresu problemu ze wzrokiem jest naprawdę wiele. Oczywiście człowiek nie byłby chyba sobą, gdyby tych problemów jeszcze sobie nie dokładał. Wiele współczesnych technologi ma katastrofalny wpływ na zdrowie naszych oczu. Najpierw pojawiają się problemy takie jak podrażnienia oczu, zaczerwienienia, przewlekłe zapalenie spojówek. Z czasem przeradza się to w wadę wzroku lub chorobę. Współczesna okulistyka z większością urazów sobie radzi bez problemu czy to za pośrednictwem farmaceutyki czy doboru szkieł okularów, coraz powszechniej również stosuje się zabiegi przywracające wzrok lub go poprawiające.
Jednak najczęściej takie zabiegi wykonują kliniki okulistyczne prywatnie i przez to nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Warto więc starać się zapobiegać problemom ze wzrokiem, szczególnie, że okulary nie wszystkim pasują. Przede wszystkim więc warto nauczyć się rozsądnie korzystać z komputera, telewizji, szczególnie tej nowoczesnej 3D, która ma najpoważniejszy wpływ na zdrowie naszych oczu a często również i nas samych. Przede wszystkim telewizor powinien stać jak najdalej od nas. Unikać należy również stosowania dużych telewizorów w małych pomieszczeniach. Oda tu może się na nas okrutnie zemścić. Najbardziej wrażliwe są na to małe dzieci.

© 2011 – 2014, cubus. Wszystkie prawa zastrzeżone.