turnieje pokerowePolski miłośnik pokera i turniejów ma wyraźnie pod górę. Od 2009 roku, gdy weszła w życie ustawa ograniczająca hazard, rozgrywki pokerowe dostępne są tylko w nielicznych kasynach. Co więc pozostaje? Internet lub turnieje za granicą.

Turnieje pokerowe w sieci internetowej rozgrywane są w tak zwanych poker roomach. Część z nich jest organizowana bez konieczności wpłaty wpisowego gdyż oferują ona promocje pokerowe dla nowych graczy, część, przed uczestnictwem wymaga dokonania odpowiednio wysokiej wpłaty. Nie trzeba dodawać, że w tych drugich nagrody są o wiele wyższe, niż w turniejach darmowych. Ich międzynarodowość polega na tym, że na obydwu można spotkać graczy z Polski oraz innych krajów.

Co się zaś tyczy znanych nieinternetowych turniejów organizowanych poza granicami Polski to wymienić należy serię turniejów zwaną World Series of Poker.  Swoje funkcjonowanie rozpoczął w 1969 roku, a obecnie w jego skład wchodzi ponad 40 turniejów pokerowych.  Od początku wieku notuje się znaczny wzrost popularności WSOP. W 2005 roku w różnych turniejach organizowanych pod szyldem WSOP wzięło udział około 23000 graczy. O tym, że seria ta cieszy się coraz większa popularnością i w Polsce świadczy fakt, że zwycięzcą turnieju WSOP w Pradze w 2012 roku został Polak, Marcin Wydrowski.  Kolejnym wielkim turniejem jest International Stadiums Poker Tour. Jego format łączy ludzi grających przez Internet z „żywymi” zawodnikami.  Należy dodać, że w 2013 główny turniej, rozgrywany na stadionie  Wembley, wygrał Polak Jakub Michalak.

Poza nimi, dużą renomą cieszą się turnieje pokerowe organizowane pod egidą Poker Stars, a odbywające się w różnych europejskich miastach, manowicie Europan Poker Tour. Innymi wartymi wzmianki turniejami są: cieszący się sporą sławą Super Bowl of Poker, Late Night Poker, Poker Superstars, Asia Pacific Poker Tour dla Azji, czy australijski Crown Australian Poker Championship.

© 2013 – 2014, maven. Wszystkie prawa zastrzeżone.