Seria popularnych programów rozrywkowych z tańczącymi gwiazdami spowodowała, że nagle zwiększyło się zainteresowanie tańcem, szkołami tańca i to wśród osób w różnym wieku. Nie jest to wcale tak jednak, że tylko dzieci czy też emeryci zapisują się na kursy tańca, tu naprawdę obecnie wiek, ma niewiele wspólnego z popularnością zapisów. Najczęściej przychodzą całe rodziny, lub osoba, która chce zrobić niespodziankę partnerowi.
Jest to o tyle dobre, że poza satysfakcją z samej nauki tańca, poprawia się nasza kondycja, co w rezultacie wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Poza tańcami klasycznymi coraz większym zainteresowaniem cieszy się obecnie taniec nowoczesny, który wiele osób traktuje na równi z aerobikiem, ponieważ daje podobne efekty. Zainteresowanie tańcem w ogóle przynosi nam wiele pozytywnych efektów w kwestii naszego zdrowia i samopoczucia. Na co dzień coraz więcej z nas prowadzi siedzący tryb życia, przez co mamy problemy z kręgosłupem, wzrokiem a także znacznie poważniejsze, problemy z nadwagą, która z biegiem czasu doprowadza do wielu poważnych chorób.
Zapisując się na kurs tańca, zmuszamy nasze ciało do zwiększonego wysiłku co przekłada się po pierwsze na zmniejszenie objętości masy ciała, zwiększa się objętość płuc, siła mięśni. W taniec zaangażowane są praktycznie wszystkie mięśnie, które się systematycznie wzmacniają co usuwa problemy z bólem pleców, sprawia, że nasza sylwetka staje się bardziej wyprostowana, bardziej giętka. W zaledwie kilka tygodni od rozpoczęcia uczęszczania na kurs tańca stan naszego zdrowia się poprawia, mamy więcej energii i zapału do życia, jesteśmy bardziej odporni na stress, mamy więcej cierpliwości dla innych. Nie bez powodu mówią, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dostrzeżemy to również u siebie.

© 2011 – 2014, vezyr. Wszystkie prawa zastrzeżone.