Dziś już nie tylko duże aglomeracje przodują w trendzie budowania obiektów sportowych czy otwierania prywatnych firm/spółek/korporacji, które zajmują się doradzaniem w tematyce zdrowia, opracowywaniem diet czy nadzorowaniem procesu chudnięcia poprzez własnych nabywców, lub pacjentów.
W ośrodkach takich nie brakuje bardzo różnych firm czy usługodawców, czasem więksi biznesmeni podchodzący do interesów poważnie starają się bowiem w jednym dużym biurowcu połączyć bardzo różne, niemniej jednak wspólnie koegzystujące usługi, jak siłownię, salę fitness, wsparcie dietetyczne, salon kosmetyczny, solarium, fryzjera czy dosłownie sklep z artykułami ekologicznymi , a dodatkowo używkami. Nie brakuje jednak ze 100% pewnością w szczególności w tych nieco mniejszych aglomeracjach inwestycji mniej rozbudowanych, które skupiają się wokół jednego pola funkcjonowania. Wyjątkowo w tych miejscach, gdzie ludzi nie do końca stać na inwestowanie w drogie karnety na ekskluzywne obiekty, otwierają się mniej wyspecjalizowane siłownie czy sale fitness, gdzie ludzie mogą za stosunkowo niedużą kwotę wykupić karnet pozwalający na regularne wykorzystywanie z urządzeń na sali czy opieki trenerów. Nie oznacza to natomiast, że wręcz takie niezbyt duże miejsca nie próbują zarobić na świadczeniu dodatkowych usług, jak chociażby sprzedaż używek w miejscu, gdzie nabywcy wchodzą na salę i w pewnych sytuacjach wiele godzin spędzają na dźwiganiu obciążeń.
Na 100% nie prawie każdy powinien skorzystać z takiego sposobu wspomagania swojego treningu, jakim są odżywki. Chociaż nie brakuje na rynku tych sprawdzonych i bardzo fachowo skomponowanych produktów, pamiętać trzeba o tym, że odżywki przede wszystkim posiadają pomóc w osiągnięciu siły, masy lub zbudowaniu jakieś sylwetki. A w zdecydowanej większości przypadków ludzie przychodzący na siłownię, w zdecydowanej większości bez wątpienia kobiety, wcale nie chcą budować dodatkowej tkanki mięśniowej w swoim ciele a chcą się wyłącznie i tylko pozbyć nadmiaru tłuszczu, który w razie konieczności zebrał się pod ich skórą. Dla takich ludzi korzystanie z używek jest niewątpliwie bardzo złym pomysłem. I trener lub instruktor powinien posiadać na takie sytuacje szeroko otwarte oczy. Glutamina

© 2012, duPP8IHD. Wszystkie prawa zastrzeżone.