Dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności można zdobyć nie tylko od Unii Europejskiej niemniej jednak również można ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy. To drugie opiewa na mniejszą kwotę, bo jest to mniej więcej dwudziestu tysięcy zł ale jak na niewielki przedsiębiorstwo wymagający niewiele profesjonalnego sprzętu kwota ta jest w sam raz.
Zapoznając ten zagadnienie przedstawiam przykład człowieka który postanowił otworzyć sklep z używkami, takimi jak suplementy diety, preparaty zawierające białko, rozbudowujące masę mięśniową i inne specyfiki pomagające utrzymać zgrabną sylwetkę. O dofinansowanie ubiegał się okrągły rok. Droga uzyskania dofinansowania została wydłużona ponieważ petent nie posiadał tytułu zawodowego w kierunku sprzedaży i doradztwa w zakresie suplementów zawierających białko. Dlatego również między czasie udało mu się ukończyć dwu miesięczny przewodnik z tego zakresu co pozwoliło mu zdobyć odpowiednie zaświadczenie potwierdzające jego edukację na temat przyjmowania białka w celu rozbudowy masy mięśniowej. Po zademonstrowaniu wyżej wymienionego doświadczenia Urzędowi Pracy, ten przepuścił je przez maszynę biurokratyczną i wreszcie zaaprobował cały wniosek o dofinansowanie. Dzięki temu człowiek ten, a raczej szczęśliwy właściciel dofinansowania mógł już bez dylematu rozpocząć swój zakład produkcyjny.
Warunkiem nie zwracania dofinansowania było utrzymanie spółki poprzez najbliższy rok. Jednakże warunek ten został bezproblemowo spełniony poprzez właściciela ponieważ jego biznes szczególnie śpiesznie zaczął się rozwijać i w przeciągu roku posiadał on już drugi sklep oferujących rozszerzoną propozycję o kosmetyki w solarium a do tego sklep online dzięki czemu mógł rozsyłać swój towar na terenie całego państwie. Innym przykładem sukcesu odniesionego poprzez nowicjusz biznes, który zrodził się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Pracy jest otworzenie salonu kosmetycznego połączonego z solarium. Kluczem do sukcesu było tu trafienie w adekwatny czas otwarcia takiego miejsca. Właściciele, otworzyli własną korporację w marcu, na początku wiosny kiedy to ludzie spragnieni byli piękna, i przypominali sobie że trzeba zadbać o swój wygląd. Dało to mocny zastrzyk gotówki właścicielom i na dzień dzisiejszy salon ten przebił kilkakrotnie konkurencje i bezproblemowo radzi sobie na rynku.

© 2012 – 2014, duPP8IHD. Wszystkie prawa zastrzeżone.