Coraz częstszym kłopotem w gronie dorosłych i dzieci jest nie tolerancja białka z mleka krowiego. Białko to występuje w niezliczonej ilości przetworów mlecznych dlatego problem jest dość poważny. Do najczęstszych objawów jest wysypka pojawiająca się w okolicach twarzy. Niestety w wielu wypadkach jest ona mylona z trądzikiem powszechnym albo nawet różowatym. Grudki przypominają jakby powiększone ciemne wągry a na około nich jest opuchlizna, nie metodę jest ich wycisnąć, prędzej zedrze się swoją skórę niż pozbędzie się takiego wyprysku.
Ażeby przeciwdziałać takim nie przyjemnym skutkom ubocznym powinno się głównie czym prędzej udać się do wykwalifikowanego specjalisty alergologa a również dermatologa, lekarze Inni ludzie zrobią nam odpowiednie badania i testy a o ile to konieczne wypiszą recepty na konkretne lekarstwa. Powinno się też, (rzecz zdaje się oczywista) natychmiast wykluczyć wszystkie produkty zawierające białko z mleka krowiego tak by oczyścić z nich nasz organizm. Warto też przypomnieć sobie kiedy, w jakim momencie, po zjedzeniu konkretnie jakiego produktu wystąpiły przedstawione wcześniej objawy alergiczne, najlepiej jest je wszystkie spisać i przy najbliższym spotkaniu z lekarzem podzielić się z nim naszymi obserwacjami. Może to być bardzo pomocna metoda, która zaoszczędzi nam paru kosztownych testów.
Niestety w naszym państwie niedużo ludzi zdaje sobie sprawę że ogólnie rzecz biorąc można być uczulonym na coś tak normalnego jak białka. Spersonalizowane dokuczliwe objawy zrzuca na barki spersonalizowanej urody, a raczej jej braku, mówi się w bardzo wielu przypadkach w takich wypadkach `…taka/taki już jestem, co zrobić…´ a jest to zupełna nieprawda i walczenie z nią jest naprawdę proste i ogranicza się wręcz do kilku wizyt u lekarza… Dzięki którym można ten problem naprawdę szybko ukrucić a tak nasza niewiedza spycha nas siłą na pola braku nadziei i jakiegokolwiek ukojenia. Dlatego lekarze, głównie dietetycy, alergolodzy czy dermatolodzy powinni jak w dużej liczbie przypadków wychodzić z inicjatywami uświadamiającymi do indywidualnych pacjentów aby przeciwdziałać braku odpowiedniego wyedukowania i edukacji na temat uczulenia na białko i sposobu jego leczenia.

© 2012 – 2015, duPP8IHD. Wszystkie prawa zastrzeżone.