zwrot podatku Holandia

To, że podejmując legalną pracę musisz płacić podatki dochodowe z pewnością wiesz. Zapewne podejmując pracę w Holandii miałeś już okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje tamtejszy urząd podatkowy. Niemniej strzeż się jego postanowień i ram czasowych, jakie Ci wyznacza, bo w Holandii łatwo o grzywnę od fiskusa.

Jeżeli zeznanie podatkowe nie zostanie złożone przed upływem terminu, organy podatkowe w Holandii prześlą Ci zawiadomienie, że jeszcze nie zgłosiłeś się do nich. To nie jest jeszcze „oficjalne” ostrzeżenie, ale nie powinno ono być przez Ciebie ignorowane. Jeżeli zeznanie podatkowe nie zostanie nadal złożone, organy podatkowe wysyłają z reguły formalne upomnienie, dające Ci kolejne 10 dni roboczych, do złożenia zeznania podatkowego. Jeżeli zeznanie podatkowe nie zostanie złożone w ciągu tych 10 dni roboczych, zostanie nałożona na Ciebie grzywna. Warto wiedzieć, że po otrzymaniu przypomnienia o złożeniu decyzji podatkowej nie jest już możliwe, aby umówić się z holenderskim urzędem na przedłużenie czasu. Stąd jeżeli masz pewność, że możesz mieć problem aby złożyć rozliczenie o zwrot podatku Holandia w terminie, lepiej wcześniej poproś urząd o jego przedłużenie.

Choć organy podatkowe w Holandii działają szybciej niż powinny, i z reguły upomnienia wysyłają wcześniej niż koniec terminu rozliczenia, to warto takich rozliczeń nie odkładać na ostatnią chwilę. Dodatkowym motorem są grzywny za złożenie za późno deklaracji podatkowej, które  w ostatnim czasie zostały podniesione o  ponad 400 procent! A średnia grzywna za złożenie za późno rozliczenia podatkowego w Holandii wynosi 226 euro. Warto więc terminów przestrzegać, zwłaszcza gdy starasz się o zwrot podatku Holandia, co jest dla Ciebie również w takiej sytuacji po prostu korzystne finansowo.

© 2013, pozycjaseo. Wszystkie prawa zastrzeżone.