W życiu zdarzają się nam przeróżne sytuacje. Nigdy nie możemy przewidzieć co spotka nas za tydzień, miesiąc lub też rok. Nie myślmy również o tym, gdy zaciągamy kredyt lub pożyczkę. Dopiero jak zaczynamy mieć problemy ze spłatą poszczególnych rat kredytowych to poszukujemy najlepszego dla nas rozwiązania. Od znajomych i rodziny możemy dowiedzieć się, że istnieje coś takiego jak kredyt konsolidacyjny. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, to warto wybrać się do placówki bankowej.

Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna

Wybór pomiędzy kredytem konsolidacyjnym, a pożyczką konsolidacyjną jest uzależniony od wysokości naszego zadłużenia. Pożyczka konsolidacyjna jest stosowana przede wszystkim do mniejszych kwot zadłużenia. Najczęściej jest to kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jest ona przyznawana bez sprawdzania BIK oraz bez zabezpieczenia w postaci hipoteki. Kredyty konsolidacyjne stosuje się do zadłużenia na wyższe kwoty. W ich wypadku z reguły każda instytucja finansowa sprawdza naszą historię kredytową oraz rejestr dłużników i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Tym samym pożyczka konsolidacyjna jest dostępniejsza dla szerszego grona osób, ale nie odpowiada ona każdemu. Kredyt konsolidacyjny chciałby otrzymać każdy, ale wymagania jakie stawia bank czy inna instytucja finansowa są bardzo rygorystyczne.

Konsolidacja lekiem na całe zło

Konsolidacja kredytów posiadanych przez gospodarstwo domowe jest marzeniem wszystkich domowników. Wiele osób uważa, że dzięki temu kredytowi uda im się wyjść na prostą i zyskać jeszcze dodatkowe środki finansowe na bieżące wydatki. Nie można jednak oczekiwać cudów i wierzyć reklamom prezentowanym w telewizji, czy też w prasie. Nikt nie daje nam przecież nic za darmo. Jeśli już zadłużamy się to musimy ponieść tego konsekwencje. Są to nie tylko oczywiście konsekwencje finansowe, ale i również społeczne. Spłacając kredyty musimy ograniczać swoje codzienne wydatki i z pewnością nie możemy sobie pozwolić na jakieś większe zakupy. Niemniej jednak kredyt konsolidacyjny daje pozytywne efekty w naszym budżecie domowym w dłuższym okresie. Co miesiąc opłacamy raty kredytowe nawet o kilkaset złotych niższe aniżeli w przypadku opłacania rat kilku mniejszych kredytów. Niestety, całkowity okres kredytowania zwiększy się o rok lub dwa. W związku z tym ogólna kwota kredytu się także zwiększa.

Kredyt konsolidacyjny dla firm

Kredyt konsolidacyjny może pozyskać dla siebie nie tylko osoba prywatna, ale i również firma. Dla wielu przedsiębiorstw jest to jedyne wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Dzięki niższej miesięcznej racie kredytu konsolidacyjnego przedsiębiorstwo nie musi zwalniać pracowników, ograniczać czasu pracy, czy też wyprzedawać poszczególnych maszyn i urządzeń. Procedura przyznawania tego rodzaju kredytu dla firmy jest nieco inna niż w wypadku osób prywatnych i zupełnie inne są również jego warunki. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu firma zwiększy swoją zdolność kredytową, poprawi wypłacalność i płynność finansową. Ponadto uda się dzięki niemu wydłużyć okres kredytowania, a uzyskane środki wolne w wyniku obniżenia wysokości comiesięcznej raty, firma może przeznaczyć na dowolny cel lub bieżącą działalność operacyjną.

Jak więc widać kredyt konsolidacyjny jest odpowiedni zarówno dla osoby prywatnej jak i również mającej przejściowe problemy finansowe firmy. Dla osób poszukujących kredytów konsolidacyjnych, godnym polecenia portalem jest Konsolidacja-kredytow.com – można tam znaleźć opinie na temat banków oferujących tego typu produkty kredytowe oraz zestawiania aktualnych ofert kredytów konsolidacyjnych.

© 2013 – 2014, abtarasew. Wszystkie prawa zastrzeżone.