1388467_long_stem_tulipsJeżeli praca w Holandii jest legalna, to zazwyczaj każdy ma możliwość starania się po powrocie do Polski o zwrot podatku Holandia. Dzieje się tak dlatego, że Polska i Holandia podpisały międzynarodowe porozumienie, na mocy którego dochody uzyskane w jednym z tych dwóch krajów mogą zostać opodatkowane tylko raz. Jest to więc bardzo duża szansa na to aby odzyskać pieniądze, które zostały odprowadzone do holenderskiego fiskusa.

Jak rozpocząć odzyskiwanie pieniędzy z Holandii?

Aby móc rozliczyć swój podatek i starać się o zwrot podatku Holandia warto skontaktować się z odpowiednim biurem podatków zagranicznych. Dzięki temu mamy szansę dowiedzenia się wielu ciekawych i praktycznych informacji, które możemy wykorzystać podczas składania wniosku w holenderskim urzędzie. Oczywiście całe rozliczenie możemy także przenieść na biuro podatkowe. Wówczas za niedużą opłatą prowizyjną będziemy mogli rozliczyć się za pośrednictwem biura podatków zagranicznych.

Co daje rozliczenie poprzez biuro podatkowe?

Przede wszystkim warto pamiętać, że o zwrot podatku Holandia starać może się każdy, kto legalnie pracował na terenie tego kraju. Dzięki pomocy specjalistów z biura podatkowego możemy uzyskać więcej pieniędzy, co oczywiście będzie miało dla nas duże znaczenie. Z biura możemy także otrzymać specjalne dokumenty i formularze, które będą potrzebne, aby załączyć je do holenderskiego wniosku. Część z nich trzeba będzie podpisać i uzupełnić, a część z nich wymagała będzie skontaktowania się z podmiotami trzecimi, tj. urzędami lub z pracodawcami. Całość następnie trzeba będzie odpowiednio złączyć i dostarczyć do biura podatków zagranicznych. Dzięki temu już nic więcej nie będziemy musieli robić. Całą resztą zajmie się biuro.

© 2012 – 2015, pozycjaseo. Wszystkie prawa zastrzeżone.