Nowoczesne technologie to coś, co interesuje bardzo wiele osób, zachwycają nas możliwości, funkcjonalność i wytrzymałość takiego sprzętu. Każdy chyba obecnie ma telefon komórkowy, coraz trudniej jest nam wyobrazić sobie sytuacje, gdybyśmy takiego urządzenia nie mieli przy sobie. Telefony stacjonarne nie umożliwiają nam aż takiego kontaktu z innymi, jak komórki, które zabrać możemy wszędzie. Największą zaletą tych urządzeń jest właśnie to, że zawsze możemy je mieć przy sobie.
Najlepsze komórki obecnie to jednak nie tylko telefony, nie tylko urządzenie do rozmowy na odległość czy pisania sms, to coraz częściej mini komputery. Możemy przez nie przeglądać zawartość internetu, korzystać z komunikatorów internetowych a także odbierać maile i na nie odpisywać. Nie wspominając nawet o tym, że to przenośne walkmany, aparaty fotograficzne, które wielokrotnie robią zdjęcia równie dobre jak niewielkie aparaty fotograficzne. Telefony mają w sobie obecnie wiele urządzeń innego typu, co sprawia, że w drodze do pracy możemy oglądać telewizję lub filmy, słuchać muzyki, czy nawet pracować. Są telefony, na których możemy pracować prawie równie skutecznie jak na mini laptopach.
To wszystko sprawia, że mogą być naszym przenośnym biurem, notesem i centrum rozrywki w jednym. A jeszcze nie dalej, jak trochę ponad dziesięć lat temu, telefony komórkowe ledwie mieściły się w damskiej torebce, były ciężkie, duże i dodatkowo miały długie, rozkładane anteny. Funkcjonalność takich telefonów ograniczała się do wybierania numerów i dzwonienia, wiadomości tekstowe to był szczyt marzeń. Obecnie modne telefony mają nieporównywalnie większą funkcjonalność niż wersje z zamierzchłych czasów, początków XIX wieku. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno żyliśmy bez komórek i smsów.

© 2011 – 2015, cubus. Wszystkie prawa zastrzeżone.