łazienka retroStyl retro zawojował świat na nowo. W ostatnich latach powstał istny szał na wszystko co jest związane z retro, wygląda jak retro lub po prostu jest retro. Targi staroci przeżywają naprawdę spore oblężenie, magazyny pękają od stylizacji wnętrz z retro, a my ulegamy modzie. Moda na retro ostatnio coraz częściej dotyczy również urządzania takich pomieszczeń w naszych domach jak łazienka czy kuchnia.

Łazienka w stylu retro nie jest najłatwiejsza do zaprojektowania, ponieważ ciężko jest dostać oryginalne retro przybory łazienkowe, a już na pewno umywalkę lub wannę. W tym przypadku pozostaje tylko wzorowanie się na retro łazienkach, a wykorzystać do tego celu można akcesoria łazienkowe produkowanie współcześnie jednak stylizowane na retro, jak na przykład baterie mosiężne czy miedziane. Wiele przyborów typu mydelniczki i pojemniczki dostaniemy w większości sklepów z dodatkami do aranżacji wnętrz.

Umywalki i wanny w tym przypadku są drogie i ciężko je dostać, ponieważ mało ludzi decyduje się na retro łazienkę i trzeba się naszukać, aby dostać to czego chcemy. Natomiast łatwym zadaniem będzie znalezienie odpowiednich stylizowanych na stare kafli łazienkowych, która tworzą bazę całego projektu łazienki. Dodatki, czyli na przykład wazony, obrazy, lustra możemy łatwo i szybko znaleźć, nawet na targu staroci co niesie za sobą nie wielki koszt.

Łazienka retro jest wyzwaniem dla każdego kto lubi wyzywania w projektowaniu wnętrz i na pewno nie jest to łatwe wyzywanie, ale zawsze warto spróbować, ponieważ efekt może być oszałamiający. Jeśli zatem nie patrzymy tak bardzo na koszty, a chcemy dodać naszej łazience blasku, to styl retro będzie idealnym rozwiązaniem.

© 2013 – 2014, maven. Wszystkie prawa zastrzeżone.