Coraz więcej się mówi o ekologicznych sposobach pozyskiwania energii elektrycznej. Przestarzałe instalacje elektryczne w naszych domach często pobierają więcej energii niż to potrzeba, w dodatku z roku na rok w naszym kraju drastycznie wzrasta ogólne zapotrzebowanie na elektryczność. Przede wszystkim chodzi tu również o to, że coraz więcej osób instaluje w domach klimatyzacje i wiele innych bardzo energochłonnych instalacji, które zwiększają to zapotrzebowanie.
W biurach czy zakładach produkcyjnych wcale nie wygląda to lepiej. Wszędzie to zapotrzebowanie na energię wzrasta a sposoby wytwarzania energii elektrycznej w sposób drastyczny ingerują w środowisko naturalne, niszcząc je. Nie chodzi tylko o to, że odbywa się to przez wydobywanie węgla i ropy, przez co ingeruje się w powłokę ziemska, przez to zapada się ziemia nad kopalniami itp. Jednak bardziej szkodliwy dla naszej  planety jest sam sposób wytwarzania energii elektrycznej. Wytwarza się przy tym ogromne ilości gazów potocznie zwanych cieplarnianymi ze względu na to, że właśnie za ten efekt cieplarniany są odpowiedzialne.
Elektrownie wiatrowe, które pozyskują energię elektryczną z wiatru, czyli w sposób zupełnie naturalny i nie ingerujący w środowisko naturalne, są wciąż jeszcze mało popularne, szczególnie w naszym kraju. Inne sposoby zasilania bezinwazyjnego w naturę, to zaledwie technologie będące w powijakach.  Kolektory słoneczne to jak na razie jedyny sposób wykorzystywania energii ze światła słonecznego, a szkoda, bo to akurat jest energia, której w ostatnich latach nie brakuje w naszej szerokości geograficznej a w wielu regionach świata jest jej w nadmiarze.  O elektrowniach wodnych, możemy również zapomnieć, w naszym kraju nie mają jakoś pomysłu co robić z wodą.

© 2011 – 2015, flashfox. Wszystkie prawa zastrzeżone.