Każdy z nas docenia nowoczesne technologie, szczególnie takie, które ułatwiają nam codzienne życie. Posiadając dom jednorodzinny dobrze wiemy, jakim problemem jest otwieranie i zamykanie bramy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są siłowniki bram, które wykonują te czynności za nas. Jednak zanim je zastosujemy na naszej bramie warto pamiętać o kilku rzeczach. Piloty nie działają zbyt dobrze w miejscach, gdzie jest wielkie natężenie różnych nadajników i odbiorników radiowych, komórkowych itp.
Ten problem znają doskonale właściciele aut otwieranych na pilota właśnie. W niektórych miejscach większych miast, te piloty po prostu żadną siłą nie chcą działać. Podobnie działa czy raczej nie działa to w przypadku pilotów od bram. Zakłócenia mogą powodować również drzewa i krzewy wokół bramy. Dlatego właśnie trzeba pomyśleć nad takim rozwiązaniem, które ewentualne problemy rozwiąże. Czułość odbiornika należy uwzględnić już w momencie wybierania siłownika.

Automaty do bram są różne, jedne pozwalają otwierać bramy dwuskrzydłowe, inne przesuwają bramy na bok, lub podnoszą ją do góry w przypadku bram garażowych. Rodzaj siłownika wpływa po pierwsze na cenę, po drugie na funkcjonalność danego rozwiązania. Chociaż by w zimie, gdy trzeba odśnieżać podwórko. Do bramy zsuwanej na bok nie trzeba odkopywać całego podjazdu. Przy branie skrzydłowej, trzeba odśnieżać całą przestrzeń wokoło niej. Samochód z grubszą warstwą śniegu sobie poradzi, siłownik już raczej nie. Na rodzaj siłownika wpływa również rodzaj ogrodzenia i jego szerokość w części frontowej, nie zawsze jest możliwość zastosowania bramy zsuwanej na bok, nawet gdy byśmy chcieli. Bramy ciężkie wymagają odpowiednio wytrzymałego siłownika, tu raczej nie sprawdzi się automat zsuwający je na bok.

© 2012 – 2015, cubus. Wszystkie prawa zastrzeżone.