Świat współczesnych mediów to świat którego jedni nienawidzą, inni zaś nie wyobrażają sobie życia bez nich. Przede wszystkim chodzi tu o tzw. pożywkę medialną która to wszystko napędza… ciągle coś się dzieje, skandale, plotki i rewelacje zalewają nas z radia, telewizji i internetu. Ciągle można przeczytać jakieś rewelacje na temat osób znanych, lubianych lub nie szczególnie. Większość publikacji ma złośliwe podteksty, artykuły są stronnicze, nastawione nie tyle na prawdę, co na to by maksymalnie donieść popularność danej gazety czy portalu internetowego.
Nic dziwnego, że wiele znanych osób krytykuje prace brukową za zatruwanie im życia, za pisanie artykułów zawierających nie prawdziwe informacje. Oczywiście wciąż istnieje coś takiego jak rzetelne dziennikarstwo, które opiera się jedynie na sprawdzonych informacjach, które wciąż pełni rolę informacyjną a nie siejącą niezdrową ciekawość wokoło spraw mało ważnych. Prawdziwe dziennikarstwo jednak stroni od świata mediów,  rzadko zajmuje się sprawami artystów czy celebrytów, a bardziej skupia się na przedstawicielach rządu, politykach oraz ludzi z biznesu na szeroką skalę. Publicystyka to wciąż wyższa półka dziennikarstwa i nie miesza się z gazetami popularnie zwanymi brukowymi. Jest to budujące, szczególnie dla osób, które nie mają w sobie nic z podglądacza  i nie mają ochoty zaglądać do cudzych sypialni, po prostu męczy ich medialna nagonka na osoby znane.

Większość z nas przecież sięgając po gazetę czy włączając telewizor chce otrzymać rzetelne informacje na temat tego co dzieje się w kraju i na świecie a nie informacji typu, kto z kim i gdzie. Szczególnie, że większość z nas już się orientuje, że te wszystkie „gorące tematy” mają tylko przyciągnąć naszą uwagę, nie mając wiele wspólnego z prawdą. Ogólnie świat mediów jest specyficzny, w zasadzie trudno zrozumieć na czym on się obecnie opiera i w którym kierunku się kręci.

© 2011 – 2014, proad1. Wszystkie prawa zastrzeżone.