lokataMądre ulokowanie pieniędzy to dzisiaj najlepszy wybór na to, abyśmy poczuli się bezpiecznie. Banki oraz różnego rodzaju instytucje finansowe oferują nam nie tylko wiele możliwości oszczędzania, ale przede wszystkim zwiększania naszych zysków. To ważne zagadnienie, bowiem pieniądze pozwalają na realizację planów i projektów, które bez nich nie miałyby szansy się urzeczywistnić.

Lokaty bankowe to przede wszystkim instrumenty, które dają możliwość oszczędzania, zarówno tego bezpiecznego (tradycyjne lokaty terminowe), jak również tego bardziej odważnego (połączenie lokaty i inwestowania na giełdzie). Niezwykle dużą popularnością cieszy się od pewnego czasu lokata progresywna. Czym jest i kto może się na nią zdecydować?

Odpowiedź na drugie pytanie jest niezwykle prosta, ponieważ tak naprawdę każdy z nas, kto posiada pieniądze może się na nią zdecydować. Jeżeli jesteśmy zainteresowani takim rozwiązaniem, jak lokata progresywna, warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Co ciekawe jest to sposób oszczędzania bardzo podobny do tego, jaki może nam zaoferować instytucja bankowe, kiedy otwieramy konto oszczędnościowe.

Podstawą do założenia lokaty jest wybrana przez nas suma pieniędzy, która zostaje przekazana bankowi. Jednakże tutaj pojawia się różnica, która sprawia, że lokata progresywna jest inna niż dobrze nam znane lokaty. Przy indywidualnych ustaleniach z bankiem, mamy możliwość dokładania pieniędzy w określonym czasie i w określonej sumie. Jednym słowem mamy szansę zwiększać naszą podstawę, co przekłada się oczywiście na uzyskane w późniejszym czasie zyski.

Warto pamiętać, że okres, na jaki zakładana jest wspomniana lokata to standardowo 12 miesięcy, natomiast jeżeli potrzebujemy pewnej sumy gotówki to bez problemu możemy ją wybrać. I to właśnie najbardziej odróżnia opisaną lokatę od tradycyjnych. Tutaj pieniądze nie są „zamrażane”, a wykorzystywane w miarę naszych potrzeb, dlatego lokata progresywna jest tak wygodna. Ponadto – zakładając taką lokatę – mamy większą dyspozycyjność naszych pieniędzy.

© 2012, abtarasew. Wszystkie prawa zastrzeżone.