Teneryfa to piękna i wyjątkowa wyspa Arhipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest częścią Hiszpanii, ale geograficznie znajduje się w Afryce. Położona na Oceanie Atlantyckim. Lato trwa na teneryfie cały rok dlatego nigdy nie zamiera na niej sezon turystyczny. Od kilku lat staje się coraz barddziej popularnym kierunkiem urlopowym dla polskich turystów.

Naturalne skarby teneryfy to wulkan Teide o wysokości 3700 m.n.p.m. Skaliste pejzaże gdzie kręcono sceny do Gwiezdnych Wojen. Malownicze górskie punkty widokowe z krętymi drogami. Gęste laurowe lasy półwyspu Anaga, które wyglądają jak lasy z baśni. Przybrzeżne wody i gigantyczne klify wiszące nad Oceanem. Zazwyczaj nie starcza jednego urlopu aby wszystko zobaczyć.

 Turystyka stworzyła setki dodatkowych atrakcji dla odwiedzających Teneryfę. Najpopularniejsze z nich to: Loro Park – ogród botaniczny i zoo jedno z najlepszych na świecie. Odbywają się w nim pokazy tresowanych orek, delfinów, lwów morskich i papug. Siam Park – uznany przez TripAdvisor za najlepszy Aquapark świata, posiada najwyższą zjeżdżalnię ze wszystkich parków. I oczywiście nurkowanie w przybrzeżnych wodach oceanicznych. Profesjonalnie przygotowana Polska Baza Nurkowa Diving Atlantis otwiera drogę do innego świata.

Nurkowanie na Teneryfie.

Teneryfa kryje pod powierzchnią wody przepiękny świat. Wulkaniczne dno tworzy podwodne góry i jaskinie. Żyje tu wiele zwierząt które nurkowie mogą zobaczyć z bliska. Największym zainteresowaniem cieszą się towarzyskie żółwie, ogromne płaszczki, mureny, barakudy, tuńczyki i wiele innych. Wokół wyspy znajduje się kilka wraków statków do których można wpłynąć. Woda ma znakomitą przejrzystość i temperaturę dochodzącą do 24 stopni.

Na Teneryfę przyjeżdża co roku tysiące nurków z całymi rodzinami. Jest tam wiele do zobaczenia pod wodą i na powierzchni. Ciepły i komfortowy klimat sprzyja wakacyjnemu wypoczynku.

© 2015, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.