Trenuj niczym zawodowy bokser

Worek treningowy to doskonały przyrząd, który pozwoli nam osiągnąć wiele celów – utratę wagi, wyrzeźbienie sylwetki, wzmocnienie siły i wiele innych. Żaden trening nie daje tyle korzyści w tak kompleksowej formie.

Wypalenie zbędnych kalorii

Uderzanie w worek treningowy pozornie może nie wydawać się czynnością, która w drastyczny sposób miałaby zmienić wygląd naszego ciała. W praktyce, wygląda to jednak zupełnie inaczej. Przede wszystkim odpowiednia postawa i właściwa kombinacja ciosów opierają się na wykorzystywaniu mięśni barków i tricepsów, a także klatki piersiowej, bicepsów, przedramion (wspomagają i koordynują pracę mięśni brzucha). Wykorzystanie tylu partii mięśni jednocześnie jest odczuwalne dla naszego ciała przy większym wysiłku (w tym przypadku intensywności treningu).

Kobiety również mogą bez obaw przystąpić do treningu z workiem bokserskim. Odpowiednia intensywność nie sprawi nadmiernego przyrostu bicepsów, natomiast z pewnością zostaną ujędrnione pośladki, sylwetka zostanie uszczuplona, nie wspominając o korzyściach związanych z większym zainteresowaniem u płci przeciwnej. Godzinna sesja treningowa pozwala spalić nawet do  800 kcal, więc to dobra alternatywa dla aerobiku.

Siła i mięśnie

Wcześniej wspomniane partie mięśni, które są wykorzystywane podczas treningów nie tylko spalają tłuszcz, ale i budują sylwetkę, nie wspominając o wzmacnianiu siły i precyzji. Właściwa kombinacja ciosów powtarzana sukcesywnie sprawi, że wyprowadzane ciosy będą szybsze (lepszy refleks), mocniejsze ze względu na wzmacnianie siły, a także bardziej precyzyjne. Worek treningowy to podstawowe narzędzie każdego boksera, ale posiadanie takowego nie zobowiązuje nas do trenowania boksu. Zdobyte umiejętności można wykorzystać np. w samoobronie.

Worek treningowy remedium na stres

To kolejna zaleta trenowania za pomocą worka bokserskiego. Kiedy praca lub życie prywatne będzie generowało zbyt dużą dawkę stresu lub napięć, warto wyrzucić wszystko z siebie uderzając w worek treningowy z całych sił. Używanie worka w tym celu może zapobiec powstaniu depresji, a jak wiemy, leki na depresję nie należą do najtańszych. Duża dawka zmęczenia może sprawić nam satysfakcję, a z pewnością poprawi nasze samopoczucie i poprawi pewność siebie. Poza tym, skorzysta na tym również nasze otoczenie, które najczęściej pada ofiarom naszego złego humoru.

Ponadto, uderzanie w worek to dobry sposób na uodpornienie się na ból. Ciosy wymierzane bez użycia rękawic bokserskich początkowo będą dawać się nam we znaki, ale z biegiem czasu nasz próg bólu znacznie się zwiększy.

© 2016, admin. All rights reserved.