Sposoby konserwacji solid wood flooring

Naturalna podłoga wykonana z drewna na przykład podłoga solid wood flooring, żeby mogła służyć domownikom przez wiele lat, musi być odpowiednio konserwowana i pielęgnowana. Zdecydowanie największym wrogiem podłóg drewnianych solid wood flooring jest woda oraz piasek. Ważne jest więc, żeby odpowiednio zabezpieczenie podłogi przed działaniem tych dwóch czynników. Solid wood flooring wymagają również utrzymania odpowiedniego poziomu temperatury i wilgotności. Idealną temperaturą użytkowania podłogi typu solid wood flooring jest temperatura od 18-22 °C. Natomiast wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 65%. Poniżej kilka rad dotyczących pielęgnacji podłogi olejowanej i lakierowanej.

Pielęgnacja podłogi lakierowanej.

Podłogi lakierowane nie wymagają żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących. Co jakiś czas należy ją jedynie umyć wodą z dodatkiem uniwersalnego środka czyszczącego do podłóg. Nie należy używać jednak środków na bazie substancji mydlanych. Ponadto na lekko porysowaną podłogę solid wood flooring można nanieść warstwę impregnatu polimerowo-akrylowego.

Pielęgnacja podłogi olejowanej

Podłoga olejowana wymaga większej dbałości ilości zabiegów kosmetycznych niż podłoga lakierowana. Podłogę tą należy czyścić przy pomocy odkurzacza lub zmiotki. Czyszczenie na mokro wykonuje się z użyciem delikatnych detergentów przeznaczonych do czyszczenia podłóg olejowanych. Czyszczenie odbywa się z wykorzystaniem wilgotnej szmatki, maczanej w tym roztworze. Co kilka miesięcy solid wood flooring należy poddać operacji ponownego olejowania z użyciem specjalnego oleju pielęgnującego lub pasty pielęgnacyjnej.

© 2015, admin. All rights reserved.